Turnirja Truške in Koza nostra zaključujeta tretjo četrtino sezone

Koper, 5. 9. – Čaka nas razburljiv zaključek Državnega prvenstva 2015. Zagotovo gre za dosedaj najbolj raznoliko prvenstvo v moderni zgodovini pandola.

Po triumfu na krstnem turnirju Ljubljane so Robe Varie ponovili dobro formo na 9. turnirju Stara Šola Franca Jožefa I., 29. 8. 2015, Truške, ki se ga je udeležilo 11 ekip. V finalu so premagali ekipo mešanih spolov Pazipandolić. Turnir je potekal v okviru prvega vaškega športnega praznika v organizaciji TD Truške.

Končna uvrstitev turnirja Stara šola Franca Jožefa I., Truške: 1. Robe Varie (12 + 1), 2. Pazipandolić (10 + 1), 3. Žiče Underground (8 + 1), 4. Mimoza (7 + 1), 5. Panda La Mazza (6 + 1), 6. Mazza La Panda (5 + 1), 7. Stara Kortina (4 + 1), 8. Strupene Gosenice (3 + 0), 9. Baronessa (2+1), 10. C.I. Pola (2 + 0), 11. Bači (2 + 0).

Že 5. turnir Koza Nostra je na koprski Bonifiki orgazniziralo Kulturno in športno društvo Dolga Štorija. Turnir je znova potekal na prvotni lokaciji (naravni travnik), udeležilo se ga je 10 ekip, med drugim prvič v letnošnji sezoni ekipi Baštardi ter Bela Tema. Mladinski del med ekipama Forza Mazza in debitanti King Capra je dobila ekipa Forza Mazza in tako vnovič osvojila maldinsko prvenstvo. Čestitamo! in hkrati veliko sreče v nastopih v državnem prvenstvu v prihodnosti.

Poznavalci bi dejali, da je bil žreb naklonjen ekipam društva KŠD Dolga Štorija, saj sta iz skupine B: Prekmurski Pandolaši, Baštardi, Pazipandolić, Panda La Mazza in Mazza La Panda napredovali slednji dve. V skupini smrti A, v sestavi Mimoza, Robe Varie, C.I. Pola, Baronessa in Bela Tema sta  napredovali C.I. Pola ter Baronessa. Čestitamo! Po napetih izločilnih bojih je v finalu dveh društvenih ekip več sreče imela Mazza La Panda, ki je turnir osvojila že tretjič zapored in tako v trajno last osvojila pokal Koza Nostra.

Končna uvrstitev turnirja Koza Nostra: 1. Mazza La Panda (12 + 1), 2. Panda La Mazza (10 + 1), 3. Baronessa (8 + 1), 4. C.I. Pola (7 + 1), 5. Mimoza (6 + 1), 6. Pazipandolić (5 + 1), 7. Bela Tema (4 + 1), 8. Baštardi (3 + 1), 9. Robe Varie (2 + 0), 10. Premurski Pandolaši (1 + 1).

11986940_947499511954960_5915920669387205786_n
Sezona državnega prvenstva se pomika v zadnjo četrtino s turnirjema Coppa Gallesano, Galižana (3. 10. 2015)  in Pandolo Salsa, Strunjan (17. 10. 2015). Se vidimo!

This entry was posted in Splošno. Bookmark the permalink.